top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraZuzka Jaklová

Opravdu potřebuji kosmetiku s vitamínem C, když jím hodně ovoce a zeleniny?

Na trhu je spousta kosmetických přípravků, které obsahují vitamín C. Víte ale, proč je vlastně pro vaši pleť tak důležitý?


Vitamín C je přírodní antioxidant, který si ale lidské tělo neumí samo vyrobit a proto jej musíme přijímat z externích zdrojů.


Antioxidanty pomáhají organismu bojovat s volnými radikály. To jsou nestabilní atomy, kterým chybí jeden elektron a které se snaží o stabilizaci tím, že kradou elektrony z atomů zdravých buněk. Vznikne tím řetězová reakce, která způsobuje proces oxidace. Ta má za následek stárnutí pleti, nebo její podráždění.


Kromě ochrany před volnými radikály, má ale vitamín C i další nezanedbatelné účinky:

  • chrání pleť před poškozením UV zářením

  • redukuje pigmentové skvrny

  • napomáhá hojení

  • podporuje tvorbu kolagenu

  • má protizánětlivé účinky

  • má pozitivní vliv na hydrataci pleti

Teď ale přichází na řadu otázka: "Jím hodně ovoce, zeleniny a užívám vitamínové doplňky. Opravdu potřebuji kosmetické produkty s vitamínem C?"

Odpověď na ni vás asi nepřekvapí a zní ANO. Ačkoliv je kůže největší orgán těla, na žebříčku priorit je pro náš organismus z hlediska zásobování živinami až na jednom z posledních míst. Navíc pokožka (svrchní vrstva kůže) není zásobena cévami, ale přijímá živiny ze škáry. Její výživa zevnitř je proto velmi omezená. Když tedy chcete do pokožky živiny dostat, nejlepší cestou je topická aplikace. A tady přichází úkoly pro kosmetické chemiky, kteří musí produkty naformulovat tak, aby je byla pleť schopná absorbovat.


Vitamin C patří mezi nejlepší zbraně v našem kosmetickém arzenálu. Jeho nejčistší forma je kyselina askorbová, která je ale zároveň velmi nestabilní. Že je v produktu nestabilní formule poznáte podle oranžovo hnědé barvy. Dávejte si pozor na přípravky s přidanými barvivy, můžou skrývat jasné známky oxidace. Produkty s vitamínem C vybírejte v takovém balení, které chrání před světlem a vzduchem. Tedy pumpičky, kapátka v neprůhledných nebo tmavě zabarvených nádobách. A po použití nezapomeňte lahvičku zase dobře uzavřít.


Sérum s vitaminem C by mělo být součástí ranní péče o pleť, protože díky svým antioxidačním účinkům chrání pleť před volnými radikály a zároveň pomáhá napravovat škody způsobené slunečním zářením.


A protože věřím účinkům vitamínu C, mám pro vás přichystané speciální ošetření ProBright. Jde o vysoce intenzivní ošetření, které působí ve 3 fázích. Nejdříve se zbavíme odumřelých buněk pomocí koncentrované kyseliny mléčné, která pomáhá rozjasnit pleť. Následuje infuze vitamínu C s novým Biolumin-C Pro sérem, které je do pleti vpraveno za pomoci mikroproudu, který použijeme také k reedukaci ochablých svalů, pro maximální vypnutí pleti. Ošetření završíme Cooling Contour maskou, která do pleti vitamín C uzamkne i s dávkou hydratace.


Ošetření lze provádět jednorázově, ale pro maximální účinky doporučuji absolvovat sérii tří ošetření po 14 dnech. Můžete se těšit na rozjasněnou a vyhlazenou pleť se sjednoceným tónem.


Abyste si výsledný efekt udrželi co nejdéle, můžete účinky podpořit domácí péčí, která bude vitamín C dodávat vaší pleti průběžně. Stavte se vyzkoušet Biolumin-C serum a Biolumin-C eye serum. A rozhodně nezapomínejte celoročně na ochranu před slunečním zářením, alespoň SPF 30.

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page