top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraZuzka Jaklová

8 kroků ke zdravé pleti

Když přijde na pleť, čím dál více žen si uvědomuje důležitost domácí péče. Jak si ale správnou domácí péči vybrat? Čtěte dál, projdu s vámi krok po kroku, jak by měla nebo jak by mohla vaše denní rutina vypadat. Protože je každá žena jedinečná a každá pleť má jiné potřeby, bude vypadat péče o pleť u každého jinak. Někoho trápí pigmentace, někdo se snaží bojovat s vráskami a povadlou pletí, někomu se objevuje akné i po čtyřicítce.


S výběrem konkrétních produktů pomáhám klientkám například i prostřednictvím online konzultací, kde se bavíme o stavu jejich pleti a co by chtěly změnit. Jak taková online konzultace probíhá se dozvíte, když kliknete sem. Při sestavování osobního plánu péče o pleť beru mimo jiné v potaz také časové a finanční možnosti svých klientek. Tak, aby pro byla péče co nejefektivnější ale zároveň dlouhodobě udržitelná, protože výsledky se nedostavují přes noc a konzistentnost je důležitá.

 

Pokud jste v kosmetice nováček, nebo zastáváte minimalistický přístup k pleti, vaše každodenní rutina by se měla skládat alespoň z těchto 4 kroků:


+ SPF


(čtěte dál a dozvíte se podrobnosti ke každému kroku


Čištění

Vaše pokožka je každý den vystavovaná prachu a smogu, ulpívají na ní bakterie, k tomu produkuje vlastní maz a je proto potřeba jí nejméně každý večer dopřát důkladné vyčištění. A pokud vám čas aspoň trochu dovolí, zařaďte čištění i ráno. Na kůži přes noc ulpí množství bakterií z ložního prádla a také se samozřejmě během spánku vytváří maz. Ranní čištění pomůže předcházet tvorbě zánětů a ucpaných pórů a vaše pokožka bude mít větší užitek z následné aplikace séra nebo hydratačního krému.


A o dvojím čištění už jste slyšely? Spočívá v kombinaci dvou různých čisticích přípravků. První čistič je obvykle na olejové bázi, ale může mít i podobu tuhého balzámu. Aplikuje se na suchou pokožku, následně se emulguje namočenými prsty, a nakonec se opláchne. Olejové čištění skvěle rozpouští make-up, maz, krémy s ochranným faktorem a další usazené nečistoty rozpustné v oleji. Pleť je pak připravena na dočištění druhým přípravkem, který už volíme podle typu pleti a který má za úkol odstranit ve vodě rozpustné nečistoty. Pokud to s péčí o pleť myslíte vážně, rozhodně se pusťte do dvojího čištění alespoň večer. Minimalistkám a pleťovým začátečnicím doporučuji začít aspoň s jednoduchým čištěním, které je možné zopakovat v případě více znečištěné pleti.


!Tajná zbraň! Daily Glycolic Cleanser kromě toho, že čistí pleť, obsahuje také kyselinu glykolovou, která se řadí mezi alfahydroxy kyseliny a zajišťuje šetrnou exfoliaci. Díky tomu bude vaše pokožka jemná a hladká, ale bez nežádoucího podráždění.


Exfoliace

Aby vaše pleť byla rozjasněná a vyhlazená, bez odumřelých buněk na povrchu, dopřejte jí pravidelnou exfoliaci neboli peeling. Kromě vylepšeného vzhledu jí pomůžete také k efektivnějšímu vstřebávání účinných látek z následných pečujících produktů. Nejraději doporučuji exfolianty založené na bázi hydroxykyselin nebo enzymů. Jsou k pleti šetrnější než mechanické peelingy se zrníčky. S exfoliací ovšem začínejte postupně. Pravidelnou exfoliaci považuji za jeden ze čtyř základních kroků péče o pleť.


!Moje doporučení! Daily Microfoliant je sice tak šetrný, že jej lze používat každý den, pokud ale není vaše pleť zvyklá, mohl by ji podráždit. Proto je lepší ho zpočátku používat jen dvakrát až třikrát týdně a teprve postupně pomalu přidávat.


Hydratace

Dostatečná hydratace je klíčová pro zdraví a vzhled vaší pleti. Když bude vaše pokožka dostatečně zvlhčená, vrásky budou méně viditelné, textura bude jemnější a zlepší se i elasticita. Primárním účelem pleťového krému je bránit vaši pokožku před transepidermální ztrátou vody. Zjednodušeně to znamená, že vytvoří na vaší pleti ochranný film, který má zabránit odpařování vody z pokožky. Protože ale jen ochranná funkce dnes již nestačí, jsou moderní krémy obohaceny o další složky, které pomáhají například zesvětlovat pigmentové skvrny, zklidňovat citlivou pleť, obnovit přirozený mikrobiom pleti, posilovat ochrannou bariéru nebo podporovat tvorbu kolagenu.


!Můj tip! Zjednodušte si denní rutinu použitím denního krému s SPF a můžete vynechat poslední krok. Například Prisma Protect SPF 30, který kromě ochrany před sluncem také hydratuje, chrání před volnými radikály a znečištěním, ale také vaši pleť krásně rozzáří.

Ochrana před slunečním zářením

Krémy s ochranným slunečním faktorem (SPF) brání pleť především proti UVA a UVB záření. UVA paprsky jsou z největší části zodpovědné za předčasné stárnutí pleti, protože poškozují kolagenová a elastinová vlákna. Pleť je následkem toho povadlá a vrásky jsou zřetelnější. UVB záření je více karcinogenní, způsobuje spálení pokožky a také je zodpovědné za zvýšenou tvorbu melaninu, která se projevuje vznikem pigmentových skvrn. Vlivem ztenčené ozonové vrstvy k nám proniká více UV záření než dříve a je proto nutné na sluneční ochranu myslet více. A to nejen v létě. Sluneční záření je největším viníkem předčasného stárnutí pleti. Používejte proto ochranný faktor alespoň SPF 30 celoročně každý den.


Pozor! UVB záření sice neprochází sklem, ale UVA záření ano. Proto pokud trávíte přes den hodně času u okna, určitě se také namažte!

 

Chcete se o svoji pleť začít starat lépe a dopřát jí dostatek výživy, abyste zpomalily projevy stárnutí? Už si se základním čištěním a hydratací nevystačíte? Nebojte se sáhnout po dražších sérech s vysokým obsahem účinných látek, které například efektivně bojují protivráskám nebo odstraňují pigmentové skvrny a při vaší ranní nebo večerní rutině by rozhodně neměly chybět. K předchozím krokům přidejte cílenou péči a péči o oční okolí.


Cílená péče

Když je pleť vyčištěná a připravená na vstřebávání účinných látek, nastává čas na výběr vhodného séra. Možnosti jsou velmi pestré a záleží jen na vašich cílech a specifických potížích, které řešíte. Ať už se jedná o hyperpigmentace, zánětlivé akné, vrásky, mdlý tón nebo povadlou pleť, není problém najít vhodné sérum pro ozdravení a prozáření pokožky.


!Můj Tip! Velmi oblíbené je sérum s vitamínem C Biolumin-C, které rozjasňuje, vyrovnává tón pleti, zpevňuje, redukuje jemné vrásky a pomáhá chránit pleť před poškozením volnými radikály. Má příjemnou konzistenci a krásně voní.


Oční péče

Pokožka okolo očí je mnohem tenčí než na zbytku obličeje. Pleťový krém může být dráždivý pro citlivé oči, oční krém je proto formulován přesně pro tyto křehké partie. Navíc se zaměřuje na problémy specifické pro oční okolí, jako jsou kruhy pod očima, povadlá kůže v očním okolí, jemné vrásky nebo otoky. Oční krém je nejvhodnější aplikovat před pleťovým krémem, aby se co nejlépe vstřebal. Nanáší se velmi blízko očí, ale pozor, ne na pohyblivé víčko a ne příliš blízko spodních řas, mohlo by dojít k podráždění oka.


!Tip k aplikaci! Při aplikaci očního krému použijte lehké masážní pohyby, které podpoří vstřebávání krému a vylepší jeho účinky. Na správnou techniku se mě klidně zeptejte při konzultaci nebo při ošetření, ráda vás krátkou masáž naučím.

 

Pro mně osobně není péče o pleť jen praktická záležitost. Je to můj každodenní rituál, který mi večer pomůže udělat tlustou čáru za náročným dnem a ráno mě nastartuje a připraví na den plný aktivit lépe než hrnek sebekvalitnější kávy. Své pleti chci totiž dopřát maximum výživy a co nejvíc zpomalit projevy stárnutí. Proto si dopřávám komplexní péči, která zahrnuje následující kroky:


Hloubková péče

Pleťová maska může být nenahraditelným a velmi účinným pomocníkem při řešení některých potíží s pletí. Může vám pomoci hydratovat pleť, zjemnit texturu, uvolnit ucpané póry, vyhladit vrásky, odstranit hyperpigmentace a mnoho dalšího. Maska dodá vaší pleti vysokou dávku aktivních látek. Funguje tak, že na pleti vytvoří neprodyšnou vrstvu, která donutí pleť absorbovat účinné látky efektivněji. Masku si vyberte podle toho, na co se chcete nejvíce zaměřit. Pro nejlepší efekt ji do své péče zařaďte alespoň jednou týdně.


!Multifunkční pomocník! Spojení masky a exfoliantu může znít trochu jako sci-fi, ale Hydro masque exfoliant funguje vážně skvěle. Maskou masírujete obličej, dokud se nerozpustí malé bambusové kuličky, které zajišťují exfoliaci. Pak ji necháte přibližně 5 minut působit, aby pleť mohla nasát všechny živiny, a nakonec jen opláchnete a nanesete už jen denní nebo noční krém. Já osobně tedy tuto masku nejraději používám ráno. Zatímco působí, připravím dětem oblečení, nebo namažu svačinu a pleť mám potom celý den krásně rozzářenou.

Tonizace

Hlavní účel toneru je vyrovnat pH pleti po použití čisticích prostředků a připravit pleť na dávku živin ze séra a krému. V závislosti na složení může osvěžovat a hydratovat pleť, zvýšit její schopnost přijímat vláhu, chránit proti volným radikálům nebo zklidňovat a zmírnit začervenání. Já ho sice nepovažuji za esenciální prvek denní rutiny, ale když už máte péči vyladěnou a investovaly jste do ní nemalé peníze, je toner skvělým prostředkem, jak pomoci pleti získat z těchto produktů co největší užitek.


!Tip na zimu! Toner ve spreji, jako například Multi-active toner, můžete používat i několikrát v průběhu dne pro osvěžení a zvláčnění pleti. Hlavně v přetopených kancelářích se suchým vzduchem je to jako dar z nebes.

 

Točí se vám z představy tolika kroků při péči o pleť hlava? Nebojte se, ne všechny musíte dělat každý den. Jestli vás trápí nedostatek času, můžete si práci usnadnit použitím multifunkčních produktů.


Doufám, že se mi podařilo vám ukázat, že kosmetika není žádná velká věda, a že si budete vědět rady při výběru vhodných kroků pro vaši kosmetickou rutinu. Budu ráda, když mi napíšete a podělíte se o to, jaké kroky jsou pro vás důležité při vaší pravidelné péči o pleť. A když budete potřebovat poradit, jak svoji péči poskládat, objednejte se na online konzulataci. Společně dostaneme vaši pleť do formy.

41 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page